Категоричен успех записа съставът на Етрополе, надигравайки „Миньор” (Перник) с 3:0 (25:23, 25:19, 25:21). Момчетата от Етрополе нанесоха първо поражение на перничани и ги смъкнаха на четвъртата позиция в таблицата.
И двата отбора имат по 6 точки с 2 победи и 1 загуба, но геймовото съотношение при етрополци е по-добро.
Въпреки че домакините бяха водещи през цялото време, „Миньор” имаше своите шансове в края на първия гейм, затворен с минимална преднина от Етрополе. Това повлия в представянето в следващата част, спечелена безапелационно от играчите в червено и черно.
Третият гейм предложи интересни моменти - размяна на лидерство, битка за всяка точка, но в крайна сметка етрополци постигнаха чиста победа.
Следващата седмица отборът на Етрополе гостува в Белоградчик на местния "Град"
Временно класиране:
1 Софийски университет 3 3 0 9:0
2 Сливнишки герой   3 3 0 9:2
3 Етрополе                 3 2 1 7:3
4 Миньор                         3 2 1 6:3
5 Люлин                         3 1 2 4:6
6 Звездец                         3 1 2 3:7
7 Град                         3 0 3 1:9
8 Ботев Ихтиман               3      0      3      0:9

Източник: Волейболен клуб „Етрополе” Етрополе