Балкан загуби гостуването си на Берое с 94-90 (29-16, 21-21, 21-16, 23-37) в мач от 12 кръг на НБЛ.  Това бе четвърта загуба на Балкан от началото на шампионата и втора от Берое.

Балканци не започнаха добре мача. Домакините поведоха с 5-0 и 8-2, след което направиха серия от 9-0, като спечелиха първата четвъртина с двуцифрена разлика - 29-16. За три минути и половина след началото на втората резултатът вече бе 40-18 за Берое. Със серия от 9-0 Балкан успя да намали до 10 точки, частта завърши 21-21, а резултатът на полувремето бе 50-37.

За първите 5 минути на първата четвъртина Берое стигна до 19 разлика при 60-41. Балкан изигра силна последна четвърт, през цялото време пазеше преса, което доста затрудни Берое. Разликата започна да се стопява и стигна само до 3 точки при оставащи 26 секунди до края - 91-88. Неубедителната игра в първите три части обаче попречи да се стигне до пълен обрат - 94-90 за Берое.

Американецът Джими Гавин вкара 30 точки за победата на Берое с 6 тройки от 8 стрелби. С 19 точки е Николай Стоянов, с 12 е Дерек Джийн,  с 11 - Брейди Роуз.

За Балкан най-резултатни с по 18 точки са Дарко Балабан, овладял 8 борби, и Давонтей Джордан. Капитанът Димитър Димитров направи дабъл-дабъл с 15 точки и 10 борби.  Близо до дабъл-дабъл с 13 точки и 9 асистенции е Сияни Чеймбърс. С 10 точки е Божидар Аврамов, с 8 Тауан Ейджи, 5 вкара Николай Грозев, 3 Крис Минков.

В следващия кръг по програма Балкан почива.