Във втория си мач от група D на ФИБА Къп в балона в Истанбул Балкан успя да надделее над румънския шампион Орадя с 58-55 (15-11, 9-18, 18-14, 16-12). И запази шансове да продължи напред в турнира.

Мачът бе изключително здрав и оспорван от началото до самия му край. Зелените спечелиха първата четвъртина с 15-11, но във втората отстъпиха с 9-18 и на полувремето губеха с 5 разлика - 24-29. Неприятното още  бе, че в края на втората част Тауан Ейджи натрупа 3 фаула.

Балканци спечелиха третата част с 18-14, но след нея все още изоставаха с 1 точка - 42-43. В последната обаче демонстрираха по-голямо хладнокръвие при постоянно сменящото се водачество в резултата.

Три минути преди края Орадя водеше с 50-48.  При оставащи 2.07 мин Балкан вече бе напред с 51-50. Орадя отново поведе 52-51, но последва великолепна тройка почти със сирената за край на атаката на Божидар Аврамов и резултатът 54 секунди преди края стана 54-52, а след отсъден пети фаул на литовеца Валейка Дарко Балабан вкара само единия от двата наказателни удара за 55-52.

Нова страхотна тройка на Аврамов направи резултата  58-52. Орадя отвърна с кош и фаул, извършен от Ейджи, който бе негов пети и при оставащи 36 секунди Балкан водеше с 58-55. Последваха две разменени несполуливи нападения на двата отбора и след последния сигнал Блакан заслужено ликуваше след тази трудна, но много важна победа.

Най-резултатен за Балкан с 14 точки бе Дарко Балабан, който овладя и 7 борби. С 12 точки, последните 6 от които в най-решителните последни секунди, е Божидар Аврамов. Тауан Ейджи бе близо до дабъл-дабъл макари само за 12 минути игра - има 11 точки и 9 овладени топки. С по 6 точки са Сияни Чеймбърс и Димитър Димитров. С 5 точки, 8 борби и 5 асистенцшии е Давонтей Джордан. Николай Грозев отбеляза 4.  В игра се появи Денислав Вутев, но не игра Крис Минков, който получи травма в предишния мач със Сибиу.

За Орадя с 12 точки е Уотсън, с 11 Брусард.

Утре - петък, 29 януари, в последния си мач от групата Балкан ще играе с домакина Бешикташ. Срещата е от 17.00 ч. А след малко Бешикташ ще срещне Сибиу.