Баскетболистите на Балкан постигнаха изключителен успех, като се класираха в Топ 16 на турнира за Купата на ФИБА Европа. В последния си мач от група D днес, в който победителят получаваше право да продължи по-нататък в турнира, Балкан спечели срещу домакините от Бешикташ със 74-71 (9-21, 18-16, 21-20, 26-14). И зае второто място в групата, което го праща директно в Топ 16. Първото място е за румънския Сибиу, който преди това се наложи над сънародниците си от Орадя със 78-70.

Балканци изиграха само една слаба част - първата, която загубиха с 9-21. Спечелиха втората с 18-16, но на полувремето изоставаха с 10 точки - 27-37. След третата стопиха още една точка - резултаът бе 48-57.

В последната четвъртина обаче се представиха по отличен начин. Започнаха постепенно да намаляват изоставането си, изравниха 68-68 при оставащи 1.52 минути. Не се стъписаха и когато Бешикташ си върна водачеството, марак и само с една точка - 68-69, когато оставаха 37.4 секунди. Тройка на Сияни Чеймбърс 22 секунди преди сирената дадоха преднина на Балкан от 2 точки - 71-69. След това Божидар Аврамов добави още една - 72-69 след като вкара един от двата наказателни удара.

Оставаха 4.40 секунди, но мачът не бе свършил.  Балканци не позволиха да бъде отбелязана тройка, домакините вкараха 2 точки за 72-71 при оставащи 3.10 секунди. Последва таймаут на Арсич и Балкан вкара топката от предно поле. Последва бърз фаул срещу Аврамов, когато оставаха 2.2 секунди. Този път обаче Божо бе точен и при двата си изстрела и за Бешикташ не остана време за реакция.

Страхотен успех на Балкан в балона в Истанбул. След като започна с поражение, направи две последователни победи и влезе в Топ 16. Браво!

За статистиката: отново Божидар Аврамов стана топреализатор с 19 точки. С 14 точки и 7 борби е Тауан Ейджи. Капитанът Димитър Димитров отбеляза 13 точки за успеха. С 11 точки е Сияни Чембърс, който е с 1-7 зад дъгата, но тази единственау тройка бе точно когато трябва. Отново силен мач изигра Давонтей Джордан, тй завърши с 9 точки,  7 борби, 5 асистенции и 3 отнети топки. Дарко Балабан добави 8 точки за успеха.

За Бешикташ с 28 точки е 18-годишният Алперен Шенгюн, той направи и дабъл-дабъл с 11 борби. Вторият с двуцифрено измерение на точките - 11, е Джоел Бери.