Ботевградчанинът Иван Симеонов спечели по безапелационен начин златния медал и шампионската титла от държавния шампионат по самбо за юноши до 18 години. В своята категория до 64 кг Ванчо победи и в петте си изиграни срещи. В първите две бе категоричен срещу своите съперници, побеждавайки ги  с 8-0 точки. В третата спечели със заключване, на полуфинала се наложи с 2-0 точки, а най-оспорван бе финалният двубой, в който победи с 1-0.

Иван Симеонов е възпитаник на клуба по таекуондо Сунг Ри Ботевград, с който спечели доста титли и отличия. След като продължи образованието си в спортното училище в София, започна да се занимава с джудо и самбо в столичния ЦСКА, и вече има медали и престижни класирания не само в България, но и в международни турнири.