Мъжкият футболен отбор на Балкан постигна своята десета победа от началото на първенството на Югозападната трета лига. Днес той се наложи като гост над Гранит Владая с 2-1 в среща от 24 кръг, която бе с начален час 12.00..

След нулево първо полувреме на стадиона във Владая Балкан откри резултата в 50-та минута, автор на попадението бе Кристиян Ковачев. Пет минути преди края на мача, обаче, домакините успяха да изравнят. Но в 89-та минута Калоян Бонев вкара втори гол за гостите, който се оказа и победен - 2-1 за Балкан.

От началото на пролетния полусезон отборът на Балкан няма загуба, има само едно равенство при гостуването на Пирин Гоце Делчев миналия кръг. След този успех зелените се придвижиха до седмото място с баланс от  10 победи, 5 равенства и 7 загуби и голово съотношение 35-22.

В следващия 25 кръг, който е чак на 7 април, сряда Балкан ще бъде домакин на Левски Чепинци.