В днешния си предпоследен мач от редовния сезон баскетболистите на Балкан победиха в Арена Ботевград пловдивския Академик с 85-75 (25-14, 15-23, 26-18, 19-20). За Балкан срещата бе без значение по отношение на класирането, тъй като още след предишния кръг стана ясно, че той  остава на трето място в редовния сезон.

Интригата обаче съществуваше за гостите от Пловдив, които се стремяха да запазят четвъртото си място, което заемаха преди тази среща. А това минаваше през успех над Балкан. Това обаче бе последната им среща в редовния сезон, докато стремящите се към това четвърто място Берое и Черноморец имат още мачове.

Балкан вкара малко повече от половината си стрелби - 32 от 62 (51%) спрямо 46% за гостите. Домакините обаче загубиха борбата под двата коша - 28 срещу 37. Но балканци  бяха по точни от тройката, а най-голямото им предимство бяха отбелязаните точки от бързи атаки - 20 срещу само 8 на Академик.

Божидар Аврамов вкара 16 точки за победата на Балкан, с 15 е Дарко Балабан, с 14 точки и 8 борби е Димитър Димитров, Николай Грозев вкара 13, 10 има Сияни Чеймбърс, Давонтей Джордан прибави 8, с 5 е Крис Минков, с 4 - Станимир Маринов. За Академик Пловдив най-резултатни бяха Обрад Томич с 21 точки и Николай Николов с 20.