Тази вечер баскетболистите на Балкан изиграха силен мач при домакинството си на пловдивския Академик. Това личи и от крайни резултат - 89-59 (23-6, 26-16, 25-18, 15-19).

Домакините, водении в този мач от Преслав Пешев с помощник Михаил Михайлов, започнаха вихрено и спечелиха първата четвъртина с 23-6. Три минути след началото на втората резултатът бе 30-8, в 16-та минута - 40-15, а полувремето завърши при 49-22 в тяхна полза.

Първото полувреме донякъде предреши изхода на тази среща от 10 кръг на НБЛ.  В първата минута на третия период преднината на Балкан достигна до 30 точки - 54-24, а в края му на таблото светеше 74-40. В последната четвъртина в игра влязоха всички играчи и от двата тима, за да оформят крайния резултат 89-59 за Балкан.

Това бе седма поредна победа на Балкан от началото на първенството. В следващия кръг му предстои домакинство на втория в класирането Спартак Плевен.  То ще бъде в събота, 17 декември и поради заетост на Арена Ботевград ще се играе в старата зала "Георги Христов".

Срещу Академик играчите на Балкан направиха цели 36 асистенции - с 24 повече от тези на съперника.  Вкараха над половината си стрелби срещу 33" на Академик.

Петима завършиха с двуцифрено изражение на вкараните точки.  Най-резулатен с 16 бе Николай Грозев, той има и 6 борби. С най-висок коефициент на полезност е Мануел Суарес, който е с дабъл-дабъл от 15 точки и 13 борби, а има и цели 8 асистенции. Той получи и наградата за МВП на срещата. Димитър Димитров отбеляза 13 точки, с 12 точки за по-малко от 23 минути е Павлин Иванов, с 10 е Калвин Годфри. Силно игра Константин Тошков, реализирал 9 точки с 3 тройки от 6 опита. С 6 точки за 16 минути н полето е Христо Захариев, 5 вкара Александър Гавалюгов, с 3 е Михаил Гавазов. Поради контузия не игра Илиян Пищиков.

За Академик най-резултатни с по 12 точки са Александър Милов и Махмут Давидов.