Днес в мач от 30 кръг на Югозападната трета лига футболистите на Балкан завършиха 1-1 при гостуването на Пирин Разлог. Така те продължават да нямат загуба презпролетния полусезон.

Калоян Бонев вкара красив гол в 40-та минута, с който Балкан поведе с 1-0. Секунди преди края на първото полувреме домакините от Пирин изравниха след мелле, получено при изпълнение на ъглов удар.

Второто полувреме премина изцяло под доминацията на Балкан. Играчите му създадоха множество голови положения, но за съжаление  не можаха да вкарат втори гол. А в 82-та минута дори изпуснаха и дузпа - вратарят на Пирин Разлог спаси удара на Павел Петков, топката се върна при него, но той не успя и при добавката.

Треньорът Иван Редовски е доволен от играта на отбора, особено през второто полувреме. Той изказа задоволство и от доброто включване на юношите на отбора.

В следващия 31 кръг, който е в сряда, 12 май, Балкан е домакин на Сливнишки герой. Срещата е от 18.00 ч. на градския стадион "Христо Ботев".