Баскетболистите на Балкан показаха коренно различен облик в сравнение с втория мач от полуфиналната серия с Левски Лукойл. Днес в Арена Ботевград те разгромиха своя съперник със 100-81 (24-16, 23-24, 26-27, 27-14).

Резултатът от серията бе намален на 2-1 победи в полза на тима от София. Четвъртата среща е отново в Ботевград  и е  във вторник, 11 май от 19.00 ч.

Огромната разлика в сравнение най-вече с бледото представяне във втората среща бе огромното желание,  хъс  и мотивация на играчите на Балкан. Може би тези три думи  са синоними, но резултатът е налице - във втория мач те вкараха едва 53 точки, а тази вечер отбелязаха 100.

Въпреки убедителната победа, в този мач Балкан имаше сериозни проблеми, но не игрови. В самото начало на третата четвъртина лоша контузия - обръщане на глезен, сполетя игралия силно до този момент Крис Минков.

Към този проблем почти веднага  се прибави и  друг - за две поредни технически нарушения бе дисквалифициран старши треньорът Йовица Арсич.  Първото му бе отсъдено 47 секунди след началото на третата четвъртина, а второто - 45 секунди по-късно. След този момент играта на Балкан бе направлявана от един от помощнк-треньорите Иван Коцев, който се справи отлично до самия края на срещата.

Третият проблем пред Балкан бе свързан с двама от американските баскетболисти. Травмата на основния плеймейкър Сияни Чеймбърс се оказа сериозна и той не можа да играе и в тази трета среща. А центърът Тауан Ейджи не взе участие поради треньорски съображения.

7 играчи на Балкан завършиха с двуцифрено изражение на отбелязаните точки.  Най-резултатен с 20 бе Дарко Балабан, който направи и дабъл-дабъл с 13 овладени борби под двата коша. Със 17 точки, 6 борби и 4 асистенции е Давонтей Джордан. С  по 14 точки са капитанът Димитър Димитров  Крис Минков - той ги вкара през първото полувреме, а след контузията в самото начало на третата четвъртина не се появи в игра. Станимир Маринов отбеляза 13 точки, има и 6 завършващи подавания. С по 10 точки са направилият много силен мач Денислав Вутев и Божидар Аврамов, който е и със 7 асистенции. Николай Грозев прибави 2 точки за успеха.

За Левски Лукойл с 18 точки и 10 борби е Кийт Бенсън, 15 вкара Брезълтън, с по 13 са Венци Петков и Чавдар Костов

Любопитен факт - на трибуните в Арена Ботевград бяха двама бивши баскетболисти на Балкан - Девон Уошингтън и Дейвид Хоутън.