В четвъртата среща от полуфиналната серия Балкан и Левски Лукойл изиграха най-оспорвания мач от началото на шампионата. За огромно съжаление балканци отстъпиха със 101-103 (26-21, 20-16, 26-32, 29-33), а бяха съвсем близо до спечелването на този мач. Така Левски Лукойл спечели серията с 3-1 победи, а Балкан ще играе за бронзовите медали с пловдивския Академик.

Балканци играха изключително силно до средата на третата четвъртина. На полувремето имаха аванс от 9 точки - 46-37, а в 25-та минута преднината им достигна до 16 точки. От този момент нататък обаче допуснаха съперникът им да направи силна серия и в края на третата част водеха само с 3 точки - 72-69.

Още в първата атака гостите изравниха 72-72 и от тук нататък започна невероятната гонитба в резултата, продължила до самия край на мача. В последните минути балканци бяха догонващи, направиха всичко възможно да направят обрат, но за голямо съжаление на тях и на  привържениците им, не успяха.

Божидар Аврамов вкара 20 точки. Капитанът Димитър Димитров е с 19, силно игра пропусналият няколко мача Сияни Чеймбърс, отбелязал 18. Със 17 е Дарко Балабан, със 7 е Станимир Маринов. За Левски Лукойл  Тасич вкара 25 точки,  19 има Христо Захариев, с по 16 са Венци Петков  и Кийт Бенсън.

Сн.: БК "Балкан"