Изключителен успех постигнаха кадетките на Балкан на финалния турнир, който завършва днес в Самоков. В мача за 3-4 място те победиха Шампион 2006 с 63-52 (15-12, 8-12, 18-5, 22-23). И спечелиха бронзовите медали, след като преди финалния турнир никой не ги слагаше в сметките за призовите места..

Нашите спечелиха първата част с 15-12, втората бе за Шампион 2006, който на полувремето се оттегли с преднина от 1 точка - 24-23.

Страхотна трета четвъртина на възпитаничките на треньора Михаил Михайлов, спечелена с 18-5, доведе до 12 точки аванс за Балкан преди решителните десет минути.

Въпреки щурма на Шампион 2006, с който столичният тим успя да стопи пасива си до 3 точки при минута и 21 сек до края, момичетата от Балкан продължиха да бъдат по-търпеливи и по-уверени. И само след 20 секунди оттново дръпнаха с добра преднина - 58-50. А в самия край тройка на Нели Славчева почти със сирената фиксира крайното 63-52 за Балкан.

Клаудия Цанкова бе най-резултатна с 27 точки, тя има 7 отнети топки, 5 борби и 4 асистенции. С 16 точки, 5 борби и 4 асистенции е Карина Константинова. Наталия Славчева е с 10 точки и 6 борби, силно се включи и Преслава Колева с 8 отбелязани точки и 12 овладени топки под двата коша. С 2 точки, но в много важен момент от мача, е Стефани Инчева.

За Шампион 2006 най-много - 17 точки вкара Стефани Пендова, с 13 е Петя Бояджиева.

Честито на всички момичета, на техния треньор Михаил Михайлов и най-вече на основния спонсор на женското направление Александър Атанасов!

Снимки: Ивайло Андреев