На 19 и 20 юни се проведе традиционният международен шахматен фестивал „Полски гамбит“ в град Полски Тръмбеш. Ботевградският клуб по шахмат „БалканЪ“ участва в спортната проява с двама състезатели - Борис Борисов и Галин Иванов.

Надпреварата се проведе в седем кръга - швейцарска система на класиране. Участниците бяха разделени по категории, в зависимост от международното ЕЛО, което притежават. Представителите на ШК „БалканЪ“ се състезаваха в най-масовата категория - до 1 700 международни рейтинг единици в компанията на 51 участници. Галин Иванов спечели 4 точки и зае престижното 5-то място. Борис Борисов също завърши с 4 точки, но с по-лош турнирен коефициент и завърши 10-ти.

На ботевградския тим предстоят още редица големи състезания и турнири тази година. Борис Борисов и Галин Иванов благодарят на общинския съветник Дамян Маринов и бизнесмена Константин Лазаров за финансовата подкрепа, без която нямаше да бъде възможно участието им в турнира в Полски Тръмбеш.