В днешния междинен трети кръг от първенството на Югозападната трета лига футболният отбор на Балкан спечели домакинския си мач срещу Банско с 4-1 (1-1). Зелените вкараха четирите попадения, след като изоставаха с 0-1.

В 4-та минута при ъглов удар за гостите балканци не можаха да изчистят добре топката, тя попадна у Борис Галчев, той намери Борислав Хазуров и нападателят мушна топката в мрежата през няколко чифта крака в наказателното поле.

След гола гостите вече трудно излизаха от своята половина. Първият удар на Балкан към вратата им бе в 9-та минута, но изстрелът на Николай Цветков мина над напречната греда. В 18-та удар от воле на Калоян бонев след подаване на Дейвид Йорданов отново профуча на сантиметри от горната греда.  Калоян Бонев коригира мерника си при идентична ситуация в 25-та минута, когато нанесе точен удар от движение след центриране на Павел Петков за 1-1.

Десет минути след началото на второто полувреме Димитър Руйчев с бомбен шут с левия крак щеше да скъса мрежата на вратата на Банско и резултатът стана 2-1 за Балкан. В 60-та минута можеше да стане 3-1 след силен удар на Калоян Бонев, преминал съвсем близо до страничния стълб. Този трети гол не се забави, падна две минути по-късно - в 62-та, когато Бонев бе съборен в наказателното поле, а Павел Петков бе точен от бялата точка.

В 73-та минута Йордан Апостолов изпрати перфектен 40-метров пас към Калоян Бонев, нападателят преодоля защитник и вратаря на Банско  и отбеляза втория си гол в мача за 4-1.  В 84-та минута Балкан бе близо и до пето попадение, но топката след удара с глава на Емил Колев  мина над гредата.

След този кръг Балкан е втори в класирането с 9 точки, с колкото е и Беласица, който е с по-добра голова разлика.

В следващия 4-ти кръг, който е таази събота, 21 август, Балкан гостува на Надежда Доброславци.

Другите резултати от днешния 3 кръг: Левски Чепинци - Пирин II Благоевград 2-2, Беласица - Надежда Доброславци 4-0, Пирин Разлог - Ботев Ихтиман 0-0, Пирин Гоце Делчев - Вихрен Сандански 2-0, Чавдар Етрополе - Сливнишки герой 1-0, Гранит Владая - ОФК Костинброд 0-2, Септември II - Кюстендил 0-0, Витоша Бистрица - Рилски спортист от 19.30, срещата Хебър II - Оборище бе отложена.