След двата успеха в приятелските мачове в Сърбия над Здравлйе Лесковац с 81-72  и Динамик Белград с 83-66, баскетболистите на Балкан спечелиха и третата си предсезонна проверка. Днес в Арена Ботевград те се наложиха над пловдивския Академик с  90-71 (20-18, 41-40, 60-53).

Балкан водеше в резултата през цялата среща. В първите две четвъртини обаче преднината бе едноцифрена, като  на два пъти се стигна до равенство в резултата. В последната минута на втората част домакините водеха със 7 разлика, но две бързи тройки на Бачев свалиха аванса им на полувремето  само до 1 точка - 41-40.

Две минути след началото на третия период разликата в полза на Балкан за първи път стана двуцифрена - 50-40, а след тази трета част резултатът бе 60-53. В последните десет минути балканци започнаха да увеличават преднината си, като най-голямата разлика от 24 точки бе достигната пет минути след нейното начало при 85-61.

Треньорът Видич използва всички налични състезатели, а за Академик не взе участие Тони Гуджино.

Най-резултатен за Балкан с 19 точки бе Дерик Маркс със стрелба 8-12 за 25 минути на полето. Силно се включи центърът Трейвън Тибодо, който направи дабъл-дабъл от 17 отбелязани точки и 14 овладени борби, а има и най-много асистенции - 6.  С 16 точки е Крис Минков, 15 вкара гардът Калил Дюкс. С по 5 точки са Алекандър Гавалюгов и Михаил Гавазовв, с 4 е Денислав Вутев, по 3 добавиха Димитър Димитров, Николай Грозев и   Илиян Пищиков.

За  Академик 20 точки отбеляза Васил Бачев. С 14 точки и 6 борби е 219-сантиметровият Неманя Бешович, 12 вкара Томислав Минков, с 11 точки и 7 борби е Робертс Фрейманис.