Футболистите на Балкан спечелиха домакинския си мач срещу втория тим на Хебър Пазарджик с минималното 1-0. Това бе техен осми успех от началото на първенството на Югозападната трета лига след изиграните 9 кръга.

Единствения гол балканци отбелязаха още в 3-та минута. Негов автор бе Николай Цветков, който засече топката с глава след отлично центриране на Калоян Бонев.

Домакините създадоха поне още една дузина голови положения. В 38-та минута Калоян Бонев вкара втори гол, но той бе отменен заради засада. През второто полувреме балканци отново контролираха играта, но не можаха да стигнат до втори редовен гол и това бе причината за известно напрежение пред тяхната врата в последните минути на срещата.

С тези 3 точки Балкан остана начело в класирането, като вече има 24 в своя актив. На второто място се изкачи Беласица, който в днешния кръг обърна развоя на мача в Петрич срещу Чавдар Етрополе, побеждавайки с 2-1, след като етрополци бяха повели в резултата.

В следващия Х кръг другата събота Балкан гостува на Чавдар Етрополе от 16.00 ч.