Мъжкият баскетболен отбор на Балкан започна с категорична победа участието си в турнриа за  Купата на Плевен. Тимът на Небойша Видич надигра Берое с 90-72, след като водеше с двуцифрена разлика през целия мач. В неделя от 18:30 ботевградчани ще срещнат победителя от втория мач между Рилски спортист и Спартак Плевен

Турското крило Алихан Демир направи силен дебют за балканци с 15 точки, 5 борби и 2 асистенции за близо 22 минути в игра.

Успехът днес бе общо четвърти за Балкан в контролите, след като преди това надигра Динамик Белград, Лесковац и Академик Пловдив

Балкан започна много силно мача и  още в първата част се откъсна напред в резултата. За 10 минути балканци вкараха 31 точки срещу само 16 на съперника. Втората част бе по-оспорвана, но нашите запазиха предимство от 17 на полувремето (32-49). След почивката Берое свали разликата малко ,но Балкан не позволи тя да падне значително. През цялата последна част "зелените" запазиха аванс над 20 точки и спечели категорично мача. Най-голямата разлика достигна 24 в началото на последната.

Балкан имаше изключително силен процент при стрелбата от средно разстояние, където бе 22/30 (73.3%) срещу 16/40 (40%) на Берое.  Нашите доминираха и под коша, където овладяха 15 борби повече - 40 срещу 25.

Най-резлтатен за успеха с 19 бе гардът Дерик Маркс. Калил Дюкс реализира 16, а с дабъл-дабъл от 11 точки и 11 борби завърши Трейвин Тибодо.

Берое бе без Михаил Комбаков, който се възстановява от контузия и едно от новите попълнения Антън Кук. Най-полезен за старозагорци с 15 точки бе Виктор Маргаритов. 11 и 7 борби имаше Обина Олека, а 10 Мартин Сотиров.