Берое победи Балкан с 92-87 в среща от третия кръг на НБЛ. Тимът от Ботевград изпусна аванс от 9 точки в средата на третата четвъртина,  в края й водеше с 4 - 65-1. Но в последните десет минути показа крайно неубедителна игра, загуби я с 31-22  и съвсем заслужено претърпя поражение - първо от началото на първенството.

Статистиката не е от кой знае какво значение, но все пак. Най-резултатен с 25 точки бе Димитър Димитров. До напускането му за 5 фаула в 31-та минута Дерик Маркс имаше 16 точки. С 13 е Калил Дюкс, има и 9 асистенции, но е със стрелба 4 от 15. С 12 е Станимир Маринов със стрелба 3 от 10.

За победителите с 20 точки е Обина Олека, 19 вкара Антон Кук, с 15 е Мартин Сотиров, 12 са за Янев, 11 за Седариан Рейнс.