Днес в среща от 17 кръг на Югозападната трета лига отборът на Балкан спечели гостуването си на Пирин Гоце Делчев с 1-0. Победния гол отбеляза Димитър Руйчев в 53-та минута след отлично проведена контра на Балкан. До края на мача зелените запазиха този резултат, въпреки че останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Йордан Апостолов.

Така два кръга преди края на есенния полусезон Балкан има 44 точки и  запази аванса си от 6 точки пред следващите го Беласица и Кюстендил, които са с по 38. Четвъртият Витоша Бистрица има 37, петият Чавдар Етрополе е с 36.

Резултати от днешния 17 кръг, който бе изтеглен по-рано заради предстоящите избори:Вихрен - Беласица 1-0, Кюстендил - Гранит Владая 2-0, Септември II - Витоша Бистрица 1-3, Ботев Ихтиман - Чавдар Етрополе 0-2, Банско тийм - Левски Чепинци 4-0,  Пирин Разлог - Пирин II 2-0, Рилски спортист - Хебър II 0-2, Надежда Доброславци - Оборище 1-1, ОФК Костинброд - Сливнишки герой 0-1

Следващата среща на Балкан е в Ботевград срещу Вихрен Сандански. Провеждането й зависи от това дали ще има балотаж на президентските избори. Ако има такъв, мачът ще бъде в другата сряда от 14.00 ч. Ако няма балотаж, ще бъде спазена предварителната програма - събота, 20 ноември.