Тази вечер в среща от 8 кръг на НБЛ баскетболистите на Балкан спечелиха гостуването си на Шумен с 80-54 (23-21, 27-10, 18-14, 12-9). Това бе първата победа на Балкан след двете последователни загуби предишните два кръга - от Рилски спортист в Самоков и от Черноморец в Ботевград.

Домакините, които са нов член на лигата, водеха в резултата само до последните две минути на първата четвъртина, когато на няколко пъти поддържаха аванс от 5 точки. Частта обаче бе за Балкан - 23-21, и от този момент нататък той превъзхождаше осезаемо.

Най-резултатен за победителите бе Дюкс с 14 точки, той е и с 6 асистенции. Грозев отбеляза 13, третият с двуцифрен актив от 10 точки е Уошингтън. В игра за Балкан влязоха всичките 12 баскетболисти. Маркс вкара 9 точки, 8 има Минков, със 7 е Димитров, Тибодо има 6,  Гавалюгов отбеляза 5, с по 3 са Христов и Пищиков, 2 добави Вутев. Балканци обелязаха 13 тройки от 30 стрелби, което е 43%.

Над всички за Шумен бе Деян Биелич, който направи впечатляващ дабъл-дабъл от 19 точки и 20 борби. Милов вкара 13.

Следващият мач на Балкан е на 21 декември от 19.00 ч. в Ботевград от група А на Балканската лига. Негов съперник ще бъде  израелският Апоел Галил Гилбоа.