Днес в Арена Ботевград баскетолният отбор на Балкан стартира успешно новия сезон на Националната баскетболна лига. Победата срещу Шумен с 88-83 ( 18-16, 22-23, 27-26, 21-18) обаче бе доста трудна и бе постигната в последната четвъртина.

След първата част Балкан водеше с 2 точки разлика, на полувремето авансът му бе само една - 40-39. Равностоен бе и третият период и едва в четвъртия домакините успяха да направят преднината си двуцифрена 5 минути преди края на срещата. До края удържаха щурма на съперника и спечелиха с 88-83.

Силен мач за Балкан изигра американецът Майки Диксън, който стана топреализатор с 29 точки. С по 14 са капитанът Димитър Димитров и Николай Грозев, по 12 вкараха Илиян Пищиков и Карл-Йохан Липс.

За Шумен с 22 точки е Брайън Камерън, Уилфрид Ликея направи дабъл-дабъл с 21 точки и 12 борби.