В първия пролетен кръг на Югозападната трета лига футболният отбор на Балкан спечели гостуването си на Ботев Ихтиман с 2-1. На винаги неудобния терен в Ихтиман балканци поведоха още във втората минута след отлична контраатака, завършена с голов удар на Калоян Бонев след пас на Николай Цветков.

Четири минути преди края на първото полувреме домакините от Ботев изравниха  1-1 с попадение на Балджийски от пряк свободен удар.

Балкан започна силно второто полувреме и в 52-та минута вкара втори гол. Негов автор бе Николай Цветков - Демона, който засече точно с глава подаване на Калоян Бонев, направил мощен близо 50-метров пробив и центрирал по отличен начин..

Отборът на Беласица, който следва по петите Балкан, също постигна успех като гост - наложи се над Рилски спортист с 3-0.

Друг интересен резултат се получи в Кюстендил, където Витоша Бистрица победи домакините с 2-0.