Днес в среща от Х кръг на Югозападната трета лига футболистите на Блакан записаха тежко поражение като домакини от втория тим на ЦСКА с 0-3. Определено може да се каже, обаче, че гостите не надиграха своя съперник.

Мачът можеше да има съвсем друг развой, ако в 69-та минута при 0-0 главният рефер бе отсъдил дузпа в полза на Балкан. Николай Миков нанесе удар с глава от няколко метра, пред самата голлиния играч на гостите игра с ръка, но съдията предпочете да  подмине това очевидно нарушение.

От този момент нататък играта на Балкан загуби своята острота. До този момент те имаха няколко чисти голови положения - в 7-та минута Давид Ганчев бе близо до откриванена резултата, но вратарят го изпревари.  Три минути по-късно Николай Миков нацели напречната греда с диагонален удар. А в 41-та Калоян Бонев стреля във вратаря от изгодна позиция.

Две минути след неотсъдената дузпа при една от малкото контраатаки дубълът на ЦСКА вкара за 0-1 чрез Марк-Емилио Папазов.  В 81-та минута Иван Алексиев от Балкан не бе точен с глава от много удобно положение. Веднага след това последва груба грешка на защитата на Балкан, от която се възползва Чорбаджийски за 0-2.  Две минути преди края на мача гостите вкараха и трето попадение чрез Димитров.

Завършекът на срещата бе доста нервен, причина за  което бяха младите футболисти на ЦСКА. Някои от тях започнаха да дразнят публиката на Балкан, без да са предизвикани, показаха и средни пръсти.  Напрежението ескалира и между щабовете на двата отбора, От Балкан припомниха поведението на своите футболисти след победата им миналия сезон с 4-2 насред Българска армия, които просто си тръгнаха спокойно от стадиона.