Баскетболистите на Балкан спечелиха последния четвъртфинал от турнира за Купата на България. Тази вечер в Арена Ботевград те победиха Ямбол с 90-79 (23-19, 21-15, 20-26, 26-19). И утре от 20.00 ч. ще срещнат на полуфинала столичния Левски, който преди тази среща се справи лесно с плевенския Спартак, побеждавайки го с 91-70.

Победата на зелените не бе постигната лесно, въпреки силното начало с 11-2. Последва обаче немалък период без кош и ямболци обърнаха резултата в своя полза, но до края на първата четвъртина Балкан успя да излезе отново напред с 4 разлика - 23-19. Силна втора част на домакините им позволи на полувремето да се оттеглят с двуцифрен аванс 44-34.

В края на този период обаче  Митко Димитров падна на главата си след сблъсък с Кръстанов, остана дълго време на лежи на пода и след това не се появи до края на мача. След срещата наставникът на Балкан Видич изказа уверение, че капитанът ще бъде на линия за полуфинала с Левски.

Третата част бе спечелена от Ямбол д 26-20, гостите изравниха 52-52, последваха обаче три тройки на Балкан, и след тази четвъртина той бе напред с 4 разлика - 64-60. Последните десет минути на мача бяха за Балкан, който отново направи звуцифрен аванс и спечели този последен четвъртфинал.

Най-резултатен за Балкан с 22 точки бе Уошингтън. Със 17 точки и дабъл-дабъл от 11 борби е Крисчън Джоунс.  Дерик Маркс отбеляза 16 точки, с 9 точки и 7 асистенции е Рори, също 9 точки има Крис Минков, който е и с 6 овладени топки, 7 точки отбеляза Грозев, с 6 е Димитър Димитров, 4 добави Вутев.

За Ямбол с 16 точки е Константин Тошков, 15 има Джеремая Пейдж, по 14 вкараха Тадж Ридли и Кръстан Кръстанов,