В първия мач от четвъртфиналния плейоф, игран тази вечер в Арена Ботевград, Балкан се наложи над Ямбол с 94-83 (23-20, 22-19, 24-20, 25-24) и поведе в серията с 1-0 победи. Втората среща е в събота, 2 май в зала Диана. При нов успех на Балкан серията приключва, при победа на Ямбол ще се играе трети мач, който ще бъде на 5 май в Ботевград.

Очаквано гостите оказаха сериозен отпор на Балкан. Те на няколко пъти успяха да се върнат в мача, след като изоставаха с двуцифрена разлика, като най-близо бяха в 23-та минута при 48-47. Но играчите на Балкан не им оставиха много шансове да направят пълен обрат, в последната четвъртина отново натрупаха  двуцифрена  преднина и успяха да я запазят до края.

Балкан водеше в резултата в продължение на 35 минути, спечели 11 борби повече от съперника и направи 4 грешки по-малко. Освен това зеленобелите превъзхождаха и в стрелбата за 3 точки - 10 тройки от 24 опита срещу 8 от 24 за Ямбол.

Отново много добър мач срещу тима от родния си град изигра Павел Маринов. Той стана най-резултатен с 22 точки, като овладя 6 борби и е с 5 асистенции. Иван Лилов направи много силно второ полувреме, в което вкара 15 от общо 18-те си точки. На високо ниво бе и Педжа Стаменкович с 16 точки (4-6 от тройката), 5 борби  и 6 асистенции, а само една борба не стигна за дабъл-дабъл на Милан Милованович, който е с 12 точки и 9 борби.  Вукота Павич вкара 9 точки, с 6 е Мартин Маринов, по 5 добавиха Острев и Върбанов.

За Ямбол много силен мач изиграха Тайлър Лейзър и Мартин Дурчев. Американецът, който е MVP на редовния сезон и втори в класацията за реализатори, отбеляза 23 точки, а Дурчев вкара една по-малко - 22. След дълго отсъствие поради контузия се появи Тони Бърнас, който завърши с 14 точки, 10 добави Стоян Петков.

В другите два мача днес Лукойл Академик спечели леко в Правец срещу Черноморец  със 119-51, а във Варна Черно море победи Левски с 93-71.