В мач от днешния 27-ми кръг на Югозападната трета лига футболният отбор на Балкан спечели домакинството си срещу последния в класирането - Левски Чепинци, с 5-1.

Резултатът бе открит в полза на Левски в десетата минута след автогол на балканци. Последваха два поредни гола за Балкан, които бяха вкарани с глава от Григор Долапчиев и Йордан Дамянов, съответно в 21 и 30 минута. Третият гол за ботевградчани реализира Павел Петков, след добавка на отсъдената срещу него дузпа. Четвъртото попадение падна през второто полувреме. То бе дело на Калоян Бонев в 64 мин., а за крайното 5-1 точен с глава бе Костадин Велков в 69 минута.

На 6 април - сряда, Балкан гостува на Банско тийм в отложен мач от 12-ти кръг.

В събота - 9 април, Балкан ще пътува до Пазарджик, където ще премери сили с Хебър 1918 II.