Отбор на “Балкан 1929” спечели очакваното с интерес регионално дерби срещу “Чавдар” (Етрополе) с 2:1. Двубоят от 26 кръг на Югозападна Трета лига не изневери на традицията си и предложи динамичен и отворен футбол, с доста възможности и положения пред двете врати. Въпреки незадоволителното състояние на стадион “Христо Ботев” футболистите на двете страни спретнаха хубава битка. В голяма част от двубоя домакините показаха по-добра игра и диктуваха правилата на терена. Превъзходството им ги дари с две попадения през първото полувреме. Иван Редовски се разписа след удар с глава в 13-ата минута, а капитанът Здравко Атанасов покачи за 2:0 след чудесен самостоятелен пробив. Голът за тима на “Чавдар” (Етрополе) дойде чак в 86-ата минута, а негов автор бе Виктор Пенчев.