Рилски спортист се отдалечи от титлата в НБЛ. Самоковци загубиха от Балкан Ботевград с 65-88 в третия мач от финалната серия в „Арена Ботевград“. Брендън Браун бе единственият, който заслужи добри думи със своята игра. Американецът се превърна в топреализатор за „скиорите“, но неговите изяви не дадоха желания ефект. Гардът финишира с 21 точки, 2 борби, 3 асистенции и 2 откраднати топки за 28 минути в игра.

"Нямахме достатъчно енергия. Изглежда домакините искаха спечелят много повече от нас. Във второто полувреме в тази стегната защита се опитах да направя няколко успешни акции за отбора ми. Не мога да кажа, че високите ни играчи са неефективни. В следващия мач трябва да излезем да играем по-здраво и да спечелим.

"Всеки от тях имаше добър ден днес. Tози път те имаха шанса да спечелят. Ние ще се върнем по-силни в следващия двубой. Знаем, че техните фенове са страхотни, но ние трябва просто да победим в четвъртък“, каза Браун пред Max Sport 2.