Във втория си мач от група Б на финалния турнир за момчета до 16 години отборът на Балкан с треньор Николай Пеев не можа да се противопостави на тима на БУБА баскетбол. И загуби със 74-91 (18-25, 14-18, 29-24, 13-24), след като започна лошо с 2-11, отстъпи след първата четвъртина, а на полувремето губеше с 11 разлика. След почивката възпитаниците на Николай Пеев спечелиха третата част, но в последната отново отстъпваха и логично загубиха.

Най-резултатен за Балкан с 18 точки бе Александър Гавалюгов със стрелба 7 от 19. С точка по-малко - 17, е Кристиян Василев със значително по-добра стрелба - 6 от 10.  С 13 точки и само един пропуснат шут бе Стефан Стефанов.

От БУБА баскетбол се откроиха Даниел Хинков с 25 точки и най-висок коефициент на полезност, като направи дабъл-дабъл с 10 овладени борби, 19 точки отбеляза Стоян Ангелов, а Станислав Хинков реализира 17 точки.

Утре от 19.00 ч. в последния си мач от група Б Балкан играе с Шумен. На Балкан му трябва победа, за да отиде на полуфиналите.

В другата група А полуфиналистите са ясни. Това са Рилски спортист, който днес постигна втора победа - над Черноморец с 89-72, и Дунав Русе, нанесъл второ поражение на Академик Бултекс 99 с 82-76.