В днешния мач от 4 кръг на Югозападната трета лига футболният отбор на Балкан претърпя поражение при гостуването си на дубъла на Славия с 4-2. Първото полувреме бе равностойно, но минута преди неговия край Иван Алексиев от Балкан си вкара автогол и белите поведоха.

Пет минути след началото на второто полувреме Калоян Бонев не можа да отбележи сам срещу вратаря, а две минути по-късно "белите" отбелязаха втори гол за 2-0.  Отново Калоян Бонев не можа да вкара от много удобна позиция, а в 62-та минута резултатът набъбна на 3-0 за Славия.

Балканци върнаха един гол в 75-та минута, когато точен бе Алекс Георгиев. А в 82-та вкараха и второ попадение чрез Денис Стефанов. Именно при този резултат Бонев не потърси по-резонно взаимодействие със своите съиграчи, а ногато зелените тръгнаха да търсят изравняване,  след ъглов удар в тяхна полза домакините осъществиха успешна контра и фиксираха крайното 4-2.

Начело в класирането три отбора са с по 9 точки - Славия II, Марек и Сливнишки герой. Балкан е четвърти с 6 точки, колкото имат още и Чавдар Етрополе и Ботев Ихтиман.

В следващия пети кръг другата събота Балкан ще бъде домакин на Марек,който днес постигна трета поредна победа - над Пирин ГД , с 2-0. . Мачът е от 17.00 ч. на игрището с изкуствено покритие на Герена.