Боксьорът от Боксов клуб Балкан Румен Руменов постигна огромен успех, като спечели шампионската титла при мъжете в категория до 67 кг. На държавното лично и отборно първенство в Пловдив той стигна до титлата, след като спечели и четирите си срещи.

Възпитаникът на треньора Пейчо Багдатов, който е на 19 години, грабна златото още при първото си участие при мъжете. Досега Румен имаше републикански титли при учениците и при юношите.

Още двама от БК Балкан спечелиха медали от държавния шампионат. С бронзови медали са Стефан Върбинов в категория до 97 кг и Латин Иванов в категория до 54 кг.

Този месец Ботевград ще бъде домакин на републиканското първенство за ученици. То ще бъде от 24 до 28 октомври в зала "Георги Христов".