Днес футболистите на Балкан постигнаха победа при гостуването на Левски Раковски с 3-1 в мач от 11 кръг на Югозападната трета лига. На твърде лошия терен на стадион "Раковски" в центъра на столицата те първи откриха резултата в 45 минута чрез Калоян Бонев. 2-0 за Балкан направи Павел Петков в 65-та.

В 82-та играчите на домакините, водени от треньора Емил Велев, намалиха на 1-2 с глава след изпълнение на ъглов удар. В 88-та след отлична контраатака  Йордан Дамянов вкара третия гол за Балкан.

Неприятното бе,че в 95-та минута реферът показа червен картон на вратаря на Балкан Слави Матин.

Дербито в София между дубъла на Славия и Марек завърши 1-1, като футболистите от Дупница изпуснаха две дузпи.

Следващата събота, 22 октомври Блакан гостува на Ботев Ихтиман, който днес победи с 4-0 последния Пирин Гоце Делчев.

Днес Чавдар Етрополе спечели като гост на ЦСКА 1948 III с 2-1, а мачът между Сливнишки герой и Банско завърши 0-0.