Юношите на Балкан до 17 години спечелиха убедителна победа в последния си мач от първия турнир на EYBL, като разгромиха унгарския ДЕАК Дебрецен с 91-61 (29-19, 22-10, 24-18, 16-14). Така воденият от Мирослав Ралчев тим завърши този първи турнир с 3 победи и 1 загуба.

Балканци започнаха лошо и съперникът им поведе с 12-4 още в 3-та минута. Само за две минути обаче те изравниха 12-12 и спечелиха първата четвъртина с двуцифрена разлика 29-19.  Продължиха по същия начин и във втората, която взеха с 22-10 и на полувремето вече водеха с 51-29.  В третия период също бяха по-добри - след него резултатът бе 75-47.  Последните десет минути само оформиха крайното 91-61 за Балкан.

Нй-резултатен за победителите с 28 точки бе Александър Гавалюгов, той има 7 асистенции и 7 борби. Двама от Балкан са с дабъл-дабъл - Александър Жилев е с 22 точки и 12 борби, а Кристиян Василев има 20 точки и 11 овладени топки. С 9 точки е Велизар Георгиев, 5 има Николай Нецов, с 4 е Виктор Груев, 2 вкара Николай Гетов, 1 добави Калоян Живков.

Най-добър играч на мача за Балкан бе Кристиян Василев. А Александър Гавалюгов бе обявен от организаторите за MVP на целия турнир.

До края на първия турнир в Хамбург остават още 4 мача - един тази вечер и три утре. Следващият ще бъде в румънския град Плоещ.