На първия турнир от първенството на Младежката Евролига EYBL за юноши до 17 години отборът на Балкан с треньор Мирослав Ралчев е с баланс от 2 победи и 1 загуба преди последния си мач.

В четвъртък балканци започнаха с категорична победа над словашкия Интер Братислава със 79-46 с 21 точки на Александър Гавалюгов, а след това в петък  се наложиха над румънския Петролул Плоещ с 68-61, като Гавалюгов отбеляза 39 точки  и по 10 дбавиха Николай Нецов и Кристиян Василев.

Днес сутринта Балкан претърпя първото си поражение в турнира. Той отстъпи  пред турския Истанбул Академи с 54-61 (14-12, 22-14, 9-13, 9-22), след като на полувремето имаше аванс от 10 точки - 36-26.  Момчетата в зелени екипи изиграха много слабо второ полувреме, като вкараха едва по 9 точки в третата и последната част.

Барометърът на отбора на Балкан Александър Гавалюгов отново бе най-резултатен с 14 точки. Но стрелбата му от тройката бе 0 от 8, а направи и цели 9 грешки. Кристиян Василев вкара 13 точки, с 12 е Александър Жилев, по 3 имат Велизар Георгиев и Виктор Груев.

За Истанбул Академи най-резултатен с 14 точки бе Четинкьол, с 11 е Вурал.

Тази вечер от 18.30 часа е последната среща на Балкан от този първи турнир. Негов съперник ще бъде унгарският ДЕАК Дебрецен.