Младият състав на втория тим на Балкан постигна победа над отбора на Микс в първенството на ББЛ А група Запад. Тази вечер в залата на Овергаз в столицата воденият от треньора Мирослав Ралчев отбор на Балкан взе мача, след като направи обрат в последната четвъртина.

След първата част балканци изоставаха с 10 точки разлика - 9-19. Спечелиха втората с 25-19, но на полувремето изоставаха к 4 разлика - 34-38. Третата четвъртина завърши при равен резултат - 24-24, и пасивът от 4 точки се запази. В решителния последен период младите балканци играха значително по-добре от своя съперник, спечелиха го с 18-11, а с това и победата със 76-73. Изравниха 35 секунди преди края, Микс пропусна да вкара и при оставащи 14 секунди до края Александър Гавалюгов отбеляза тройка от 9 метра почти със сирената.

Гавалюгов бе най-резултатен с 32 точки, с 14 е Иво Корестилов, Михаил Гавазов вкара 12.