Баскетболистите на Балкан постигнаха трети пореден успех в първенството на НБЛ  - като домакин на Черноморец с 83-78 (23-24, 24-14, 12-19, 24-21) и вече са с положителен баланс от изиграните досега срещи. Победата над гостуващия Черноморец обаче бе изключително трудна. Срещата премина през главоломни обрати и едва в последните минути балканци успяха да я спечелят.

Тимът от Бургас взе първата четвъртина с точка разлика, но през втората зеленобелите играха значително по-добре и на полуремето имаха аванс от 9 точки - 47-38. Драмата в мача настъпи след почивката. Балканци на няколко пъти повеждаха с двуцифрена разлика от 12 точки. Черноморец обаче успяваше бързо да я намали и след половин час игра преднината на домакините вече бе само 2 точки - 59-57.

Последните десет минути просто бяха кошмарни. В играта на Балкан настъпиха няколко отлива, от които гостите се възползваха и обърнаха резултата в своя полза, като поведоха с 5 разлика.  Последваха обаче силни решителни последни минути на домакините и след последната сирена се поздравиха с победата.

Балкан водеше повече време в резултата - близо 25 минути, гостите бяха напред 13 минути.  Победителите имат по-добра стрелба - 47% спрямо 42 на съперника, от тройката процентът бе равен - по 34. Гостите обаче спечелиха борбата под двата коша - имат 40 овладени топки срещу 34 на Балкан. И двата тима направиха доста грешки - по 18. В края на мача обаче домакините грешаха по-малко, бяха по-точни и измъкнаха победата.

Шестима от Балкан вкараха повече от 10 точки. Най-резултатен със 17 бе Павлин Иванов с две важни тройки в края. По 13 имат Димитър Димитров и Мануел Суарес.  Чилиецът бе обявен за МВП на мача и получи награда от НБЛ, връчена от дежурния делегат на срещата Владимир Атанасов. Силно игра и Никос Дипларос, който е с 12 точки, има и 7 асистенции.  Калвин Годфри също отбеляза 12 точки. С 11 точки, 5 завършващи подавания и 4 борби е Христо Захариев, който пропусна последните мачове. С 3 точки е Илиян Пищиков, 2 добави Николай Грозев.

За Черноморец най-резултатен с 21 точки бе Макол Моайен, който направи страхотен дабъл-дабъл с 15 овладени борби, 4 от които в нападение. Кинг Революшън отбеляза 16 точки, с 15 е Георги Боянов, който след първите две части имаше само 2. Мунис Туту вкара 14 точки, с 12 е Николай Титков.