На 19-ти ноември „Чавдар“ Етрополе бе домакин на срещата срещу „Пирин“ Благоевград в мач за Купата на България. Етрополци се наложиха с 2:0 срещу елитния тим. През целия мач момчетата на Йордан Юруков бяха по активния тим и създадоха интересни положения пред вратата на благоевградчани. Резултатът бе открит в 11- та минута от капитана на отбора Николай Ботев, който проби защитата по десния фланг и оплете бялото кълбо в мрежата на гостите от Благоевград.

В 36-та минута Николай Ботев вкара второто попадение в мача.

В 59-та минута гостите от Благоевград пропукаха защитата на "Чавдар" Етрополе, но стража на етрополци Слави Петров улови бялото кълбо.

В 87-мата играч на "Пирин" получи втори жълт картон и гостите останаха с играч по - малко.

В добавеното време тимът на Етрополе воден от Йордан Юруков малшанс не му достигна да добави още едно попадение в актива си.

Текст и снимки: Общината