България разби с 4:1 Черна гора на стадион "Васил Левски" в световната квалификация между двата тима от група 8 и запази минимални шансове за класиране на Мондиал 2010 в ЮАР. Попаденията за "трикольорите" отбелязаха Радостин Кишишев (45), Димитър Телкийски (49), Димитър Бербатов (84) и Валери Домовчийски (90). Стеван Йоветич откри в 9-ата минута след топовен удар oт над 23 метра, като прати топката в горния десен ъгъл на Димитър Иванков, който нямаше никаква вина.

По този начин отборът на Станимир Стоилов събра актив от 11 точки след седем мача, а успехът днес бе втори за нашите в квалификациите. Така представителният тим на България заминава със самочувствие  за гостуването в Торино срещу световния първенец Италия, в което е изключително важно да не загубим.

Най-добрият ни футболист Димитър Бербатов запуши устите на критиците, че не се раздавал за първия отбор на страната, след като подаде за три и сам реализира четвъртия гол от дузпа, свирена за нарушение срещу него.

Бербо се развихри след почивката, когато България надигра категорично своя противник, докато през първата част само добрите изяви на Димитър Иванков оставиха тима ни в срещата. Стражът на Бурсаспор спаси на три четири пъти вратата си при резултат 0:1, което се оказа решаващо. Юношата на Левски се представи на ниво и през второто полувреме, което при 2:1 за България парира удар на Мирко Вучинич останал сам срещу него под ъгъл.

БЪЛГАРИЯ - ЧЕРНА ГОРА 4:1