Днес футболистите на Балкан изиграха третата си предсезонна проверка. Тя бе в Ботевград с лидера в Северозападната трета лига Бдин Видин.

Мачът завърши при равен резултат - 2-2.  Гостите откриха в 13-та минута с гол на Александър Соколов с точен удар от около 27-28 метра. Две минути по-късно Балкан изравни с хубав гол на Павел Петков. Но само три минути след това Бдин отново излезе напред  - при едно центриране вратарят на Балкан изби топката, тя рикушира и се върна пред вратата и Валдемар Стоянов я бутна в мрежата.

Почти цяло второ полувреме играта бе пред вратата на гостите. Стремежът на Балкан да отбележи гол обаче се увенча с успех две минути преди края на срещата, когато Калоян Бонев нанесе точен диагонален удар.

Това бе трето равенство на Балкан в изиграните досега 3 контроли. В събота, отновов Ботевград ще бъде четвъртата проверка. Тя е с втория тим на ЦСКА и е от 13.00 ч.