Тази вечер в контрола, играна на стадиона в Трудовец, футболният отбор на Балкан изигра втората си предсезонна проверка. Срещу тима на Бдин Видин зелените победиха с 2-0 (1-0).

Балкан откри още в 3-та минута чрез защитника Емил Ангелов, който засече топката след изпълнение на пряк свободен удар. Вторият гол бе отбелязан от влезлия през второто полувреме Калоян Бонев - в 70-та минута той получи извеждащ пас от дълбочина и с отмерен точен удар направи резултата 2-0.

За Балкан през първото полувреме игра капитанът Здравко Атанасов. Емил Колев бе на терена 60 минути, Иван Редовски пусна в игра всички 22 играчи. В състава го нямаше Павел Петков, който ще се присъедини към отбора по-късно. За Бдин Видин през всичките 90 минути на терена бе играещият треньор Николай Цветков- Демона.

Следващата контрола на Балкан ще бъде на Овча Купел с юношите на Славия до 19 години, след което приема Чавдар Етрополе.