В изключително оспорван полуфинален мач баскетболистите на Балкан отстъпиха пред ЦСКА след петминутно продължение с 80-82 (22-14, 16-20, 8-21, 26-27, 8-10).

Балканци имаха шанс да победят, след като в продължението поведоха с 6 точки - 78-72 след серия от 6-0, когато оставаха 1 минута и 52 секунди. Не успяха обаче да задържат поне част от тази преднина. При оставащи 40 секунди ЦСКА поведе с 80-78 с тройка на Йънг. 28 секунди преди края Павлин Иванов изравни след два точно изпълнени наказателни удара за 80-80, до края обаче Таменанг Чо вкара, а последната стрелба от тройката на Христо Захариев не бе точна.

Двата отбора изнесоха страхотна битка през цялата среща. Балканци започнаха силно и спечелиха първата четвъртина с 22-14. През втората един от домакините на финалния турнир намали изоставането си до 4 точки - 38-34. Балканци се сринаха в третата част, която загубиха с 8-21, като до този момент ЦСКА имаше цели 18 борби в нападение.   Вдигнаха се обаче в началото на последния период, когато изравниха 59-59 при оставащи 4 минути и половина.  39 секунди преди края при 67-68 Пол Джаксън вкара само единия наказателен удар за 68-68. ЦСКА поведе със 72-70, но в последните секунди Митко Димитров бе точен и мачът отиде в продължение.

Отново силен мач за Балкан изигра Мануел Суарес, който стана топреализатор с 20 точки и завърши с дабъл-дабъл от 12 овладени борби. Силно ксе представиха и Димитър Димитров и Павлин Иванов, който вкарапа по 16 точки. С  12 точки и 7 асистенции е Пол Джаксън, с 8 е Христо Захариев, 6 вкара Николай Грозев, 2 добави Дипларос.

За ЦСКА  със 17 точки е Брандън Йънг, с 15 е Алекс Симеонов, 13 има Драган Зекович, дабъл-дабъл от 10 точки и 10 борби направи Таменанг Чо.