Проектът предвижда изграждане на тротоари и преасфалтиране на пътното платно. Улица „Трети март” – главната улица на Врачеш, всъщност е част от републиканския път Врачеш – Врачешки манастир.
Проектът за рехабилитация на общински пътища на територията на община Ботевград е от 2016 годината. Той бе одобрен за финансиране от Държавен фонд „Земеделие”, но заради различни процедурни затруднения, изпълнението започва едва сега. В проекта са включени общо четири и общински пътя. Първият, по който работата вече започна, е главната улица на Врачеш. В първия етап на проекта ще бъде ремонтирана само часта от началото на Врачеш до края на селото – махала „Радовец”. Дължината на отсечката е около 3 километра.
Къс средства на общината и ВиК паралелно с рехабилитацията се подменя и водопровода, в тези участъци, където има несменени тръби.
По изискване на Европейската комисия при извършването на ремонт на общински пътища задължително се полагат и две тръби за телекомуникации.
Обществената поръчка за главната улица във Врачеш се изпълнява от софийската фирма „Терол”. Крайният срок за извършване на ремонта е до месец октомври тази година. Стойността е около 1.3 милиона лева.
Започна ремонт на главната улица във Врачеш
62 човека вече изразиха своето мнение - споделете вашето!
Източник: botevgrad.com
Посещения: 5689
Дата: 19.04.2023, 20:14
Подобни новини
Коментари
добави коментар
20-ти, да не си от тези с наколенките
|
19,альо питай Бонев?
|
ЗАЩО БЛОКИРАХТЕ "+" И "-". Народа не е прост!!!!
|
19-ти пишеш за конфликт на интереси! Ми то по всички тротоари има конфликт на интереси - да има още някой да не е видял маркучите до ел.стълбовете / само за уточнение тези само с осветителни тела са собственост на общината/.Не вярвам да се допусне промяна в управата на общината, защото новата ще зададе много въпроси и отговорите ХМ, ЩЕ ПАДА ЧЕРВЕНЕ. Що се касае за подаване сигнал, то там е ясно - платил си е където трябва.
|
КМЕТЕ! С тези статии не ти правят услуга, по същия начи влязоха под кожата на Г.Г. и после го предадоха /а те ни лук яли ни лук мирисали - даже част се представяха за репресирани/
|
На тия Селяни и тротоари ли ще им правим.
|
До 1 - Има много фирми и биха го изпълнили перфектно, но всички възложители искат да бъде най-евтино. Разбирате, че това е невъзможно /Обикновен метален капак за РШ е около 250 - 300лв., а същият клас самонивелиращ е 750 - 980лв./ Не търсете вина само и единствено в изпълнителите, погледнете заданието и тогава ще разберете.
|
25 тъпчооо те са едно бе!Направиха го кмет за това-кабелете!!!!
|
Понеже доста се спекулира с темата:
- въпросните защитни тръби са собственост на общината и са ЗАДЪЛЖИТЕЛНА ЧАСТ ОТ ПРОЕКТА за да бъде въобще класиран, съгласно чл. 19, ал. 3 от НАРЕДБА № 12 от 25.07.2016 г. за прилагане на подмярка 7.2. „Инвестиции в създаването, подобряването или разширяването на всички видове малка по мащаби инфраструктура" от мярка 7 „Основни услуги и обновяване на селата в селските райони" от Програмата за развитие на селските райони за периода 2014 - 2020 г. (https://www.dfz.bg/assets/13644/7.2.pdf) Ето и конкретния текст: "Подпомагат се проекти за реконструкция и/или рехабилитация на съществуващи общински пътища и съоръженията и принадлежностите към тях, ако инвестиционните проекти включват изграждане на защитни тръби и защитени шахти, положени в подземна инфраструктура" |
№2 - проектът е подаден 2016 година, а Георгиев тогава беше само обикновен общински съветник.
|
Това е ненормално да отговаряш на тъпанарите, които не спират да се изявяват в коментари.
|
Вчера редиха бордюри , днес с кирки ги извадиха и пак започнаха от начало.
|
от врачеш и котка не се взима ! Пауло Колелю
|
До 29 - първо условието е да ги има в инвестиционния проект! - а има ли ги??? Това означава в проекта за изграждане на улицата, а не сегашен инвестиционен проект, защото това е не рехабилитация а би било ново строителство / това е недопустимо/ и друго - явно не знаеш какво е "защитна тръба" и "защитна шахта" .Не обяснявай повече, че сам ще се оплетеш в мрежата си! ЗУТ Чл. 17. (1) При пресичане с други подземни съоръжения съобщителният кабел се поставя в защитна стоманена тръба. Дължината на тръбата продължава най-малко 3 m от двете страни от мястото на пресичане.
(2) Когато в урбанизирани територии няма техническа възможност за изпълнение на ал. 1, се допуска дължината на тръбата да продължава най-малко 1 m от двете страни на мястото на пресичане. |
34, Ами след като е одобрен за финансиране на проекта, явно ги има.
Защитни тръби са обикновено тръби от HDPE за прокарване на кабели (обикновено оптични) Не вярваш - ето ти оферта от общ. Суворово по тази процедура - http://profile.suvorovo.bg/files/consults/Oferta_1.pdf Ето ти и от общ. Кула - https://sop.bg/download/ekBBCOmChB/ и от Костинброд - https://kostinbrod.bg/wp-content/uploads/2018/07/KS-Kosinbrod-1.xlsx |
34- ще изкарат от 3 пресъхнали кладенци вода само и само да докажат "правотата" си.
|
#35 С комунист като Ицето не се спори, а друго се прави ????
|
samo kato gledam kakvi maimuni q remontirat,drugata sedmica shte e pak za remont....
|
Статията трябва да се озаглави:
“Започна ремонт на главната улица с цел полагане на оптични кабели, така както се случи в Ботевград” |
А стига бе 19! А Атлантис ползва под наем от 40 лв на месец общински имот в Литаково?!Ми то бедна фирма беден собственик онзиден го видях по пазара в дрипи небръснат нагъва корички хлеб!Само 19милиона е оборота му за 2019година и Мата печалба 9 милиона по документи!!!Та не му завиждам но такакато сме глупаци!Доброто и честното наше момиче което си избрахме!!!
|
Моля, спазвайте добрия тон и не използвайте нецензурни и обидни изрази!
Коментари от регистрирани и анонимни потребители. Скрий анонимните коментари