Тази вечер в Арена Ботевград в  последния си мач от редовния сезон на НБЛ баскетболистите на Балкан спечелиха срещу Спартак със 78-67 (19-21, 22-19, 17-10, 20-17). Също тази вечер падна и въпросителната за съперника му в четвъртфиналния плейоф - това е Берое. Тимът от Стара загора победи като домакин Черно море Тича със 104-75 , а Левски се наложи при гостуването си на Шумен с 82-66. Така Берое завърши седми и ще бъде съперник на Балкан, Левски е шести и ще играе с третия ЦСКА.

Срещата между Балкан и Спартак бе оспорвана, особено първото полувреме. Тимът от Плевен спечели първата четвъртина с 21-19. Балканци взеха втората с 22-19 и на полувремето имаха преднина от 1 точка - 41-40.

В третия и четвъртия период Балкан игра по-добре. След третата част водеше с 58-50, след като на няколко пъти достигна до двуцифрена преднина. В последните десет минути отново имаше предимство и спечели мача със 78-67.

Силен мач за Балкан изигра Христо Захариев, който стана топреализатор с 18 точки със стрелба 7 от 9, има по 5 борби и асистенции и е с най-висок коефициент на полезност.  С 14 точки е Мануел Суарес, който има 6 овладени топки, но направи доста грешки - 7.  Павлин Иванов отбеляза 11 точки, с 10 е Пол Джаксън, с 9 точки и 7 борби е Николай Грозев, 7 вкара Денг Адел, с 4 е Дипларос, 34 има Тошков, 2 добави Маринчешки.

За Спартак най-резултатен с 12 точки бе Седариан Рейнс, 11 има Станимир Маринов, трима вкараха по 10 точки - Чернокожев, Стоянов и Джоунс.

Ще припомним, че четвъртфиналната плейофна серия между Балкан и Берое започва във вторник, 2 май, като първата среща е в Арена Ботевград. Втората е на 5 май в Стара Загора, при необходимост третият мач е на 8 май отново в Ботевград.