В последната среща от редовния сезон на НБЛ, която бе тази вечер в Арена Ботевград, баскетболистите на Балкан се наложиха над Левски със 74-68 (25-15, 12-19, 19-10, 18-24). Мачът бе без значение за класирането на двата тима - Балкан е на второ място с 21 победи и 6 загуби, Левски е на трето с 18 победи и 9 поражения.

Домакините спечелиха първата четвъртина с двуцифрена разлика - 25-15. В началото на втората обаче в рамките на близо 4 минути имаха само 1 вкарана точка, Левски спечели тази втора част с 12-19 и на полувремето авансът на Балкан бе само 3 точки - 37-34.

След третия период балканци отново взеха двуцифрена преднина - 56-44. В последните десет минути Левски на няколко пъти се доближаваше опасно, но в крайна сметка Балкан спечели срещата със 74-68.

Амад Рори вкара най-много точки за Балкан - 19, има и 6 борби. С 13 точки е Дерик Маркс, 12 отбеляза Крисчън Джоунс, той също сграбчи 6 борби, Крис Минков е с 11 точки. С 8 точки е Николай Грозев, 6 има Димитър Димитров, с 4 е Уошингтън, 1 добави Илиян Пищиков.

За жълтите с 18 точки е Чавдар Костов, 14 вкара Джош Паркър, Венци Петков има 12, с 11 е Зейн Ноулс, 10 добави Илица Радич.

В другите мачове от днешния последен кръг: Спартак Плевен - Академик Пловдив 94-90, Берое - Ямбол 76-92, Шумен - Черно море Тича 66-58. Утре е последната среща, в която Рилски спортист е домакин на Черноморец.

Плейофите започват на 2 и 3 май. Играе се до 2 победи от 3 мача.  Балкан ще срещне седмия в класирането Академик Пловдив. Първият мач е на 3 май в Ботевград, вторият е на 5 май в Пловдив, ако се стигне до трета среща, тя ще бъде на 8 май отново в Ботевград.

Преди това на Балкан му предстои участие във Файнъл Фор на Балканската лига. Тя е в израелския град Нахария и е от 29 април до 1 май. В единия полуфинал съперник на Балкан ще бъде Макаби Хайфа, в другия се срещат израелските Апоел Галил Елион и Ирони Нахария.

Останалите четвъртфинални двойки са Рилски спортист (1) - Ямбол (8), Левски (3) - Берое (6) и Черноморец (4 ) - Спартак (5).

Сн.: БК Балкан