Баскетболистите на Балкан спечелиха първия четвъртфинален мач от плейофите  в НБЛ срещу Берое с  89-78 (22-22, 18-16, 33-15, 16-25). И поведоха с 1-0 победи в серията, втората среща е в петък, 5 май в Стара Загора от 19 ч..

Балканци не започнаха добре и пова продължи през цялото първо полувреме. Едва ли играта им в първите две части се е харесала на някои от привържениците им. След първата четвъртина резултатът бе равен. След втората домакините взеха аванс от 2 точки - 40-38, като в 14-та минута 3 фаула бе направил Суарес.

Изключително силно Балкан започна третата четвъртина. Само за две минути от нейното начало разликата стана двуцифрена - 49-39 , а в 27-та резултатът вече бе 71-49, а частта завърши при 20 преднина - 73-53.

Берое започна последните десет минути със серия 8-0 и три минути преди края на мача свали изоставането си до 8 точки. Но до края Балкан успя да задържи преднината си и спечели с 89-78.

Христо Захариев отбеляза 25 точки за победата, овладя и 7 борби. С 22 точки е Павлин Иванов, двайсет от които през второто полувреме. Дипларос отбеляза 13 точки,  той направи и 8 завършващи подавания. С 10 точки е капитанът Димитър Димитров.  6 точки има Суарес, 4 - Денг, с 3 е Тошков, по 2 вкараха Грозев и Гавалюгов.

За Берое над всички е Даниъл Пюрифой с 22 точки, с 14 е Келси Барлоу, 11 отбеляза Александър Андреевич, с 10 е Дариус Хол.