В първата полуфинална среща, която бе тази вечер в Стара Загора, баскетболистите на Балкан изиграха страхотен мач и победиха домакините от Берое с 88-70 /17-23, 25-12, 22-22, 24-13/. По този начин те поведоха с 1-0 победи и най-вероятно ще имат психологическо предимство в предстоящите мачове от серията.

Втората среща е в сряда, 8 май отново в Стара Загора и е с начален час 19.00.

Мачът премина през няколко обрата. Домакините започнаха по-добре и спечелиха първата четвъртина с 23-17, а три минути след началото на втората стигнаха и до двуцифрена разлика 31-19. Последва обаче страхотна серия на Балкан от 12-0 за малко повече от три минути игра, а след това обърна резултата, като на полувремето водеше със 7 точки - 42-35.

За 3 минути от началото на третата четвъртина балканци направиха двуцифрена разлика при 50-38. След това обаче настъпи спад в играта им, домакините направиха серия от 17-4 и в 28-та минута поведоха с 55-54. До края на частта, най-вече чрез Брендън Браун, Балкан отново поведе и след половин час игра резултатът бе 64-57.

За минута и половина в последната четвъртина балканци отново направиха разликата двуцифрена, но натрупаха бързо повече от 4 нарушения, което позволи на беройци да смъкнат пасива си до 6 точки - 72-66 в 34-та минута. Тимът от Ботевград обаче продължи да играе силно и до края на срещата дори направи разликата  голяма  - 88-70.

Невероятен мач за Балкан изигра Брендън Браун, който отбеляза 28 точки със 7 тройки от 9 опита, а направи и 6 асистенции. Алекс Гаврилович вкара 16 точки и е с дабъл-дабъл от 10 овладени топки, Павлин Иванов реализира 12 точки за успеха. С 9 точки и 6 борби е Димитър Димитров, Хопкинс отбеляза също 9 точки, той има и 11 овладени топки. Рийд има 6 точки, Венцислав Петков - 5, Мирко Мулалич - 3.

За Берое със 17 точки, 6 борби и 4 асистенции е Конър Франкамп, Тихомир Желев вкара 11, с по 10 са Милър и Янев.