В последния си домакински мач от първенството на Югозападната трета лига футболният отбор на Балкан постигна убедителен успех срещу Септември Симитли с 5-2. Другата събота е последната му среща, в нея гостува на ЦСКА II.

Първото полувреме завърши при равен резултат - 2-2.  Балканци първи откриха резултата след пряк свободен удар, изпълнен от Павел Петков. Няколко минути по-късно, обаче в 21-та, гостите стигнаха до равенство след почви автогол заради неразбирателство при центриране.

В 34-та минута балканци поведоха с 2-1 след отлична комбинация, завършена от Александър Асенов.  Но в 39-та отново защитата на Балкан остави непокрит Златинов от Симитли, който изравни след удар с глава.

Второто полувреме бе изцяло за Балкан. В 58-та минута Дейвид Йорданов с мощна дупалка по диагонал отново изведе Балкан напред в резултата - 3-2. Гостите се хвърлиха  за изравняват, но получиха вом гол - в 85-та минута точен с глава бе Калоян Бонев, който засече подаване на Дейвид Йорданов. При оставаща една минута от добавеното време гостуващият тим си отбеляза автогол за крайото 5-2.

В класирането Балкан се изкачи на осмото място с 16 точки, с колкото е и деветият Септември Симитли.