Днес в единия полуфинал на европейското за железничари под егидата на USIC отборът на България, съставен преимуществено от футболисти на Балкан, победи Словакия с 2-0. Двете попадения паднаха през първото полувреме. Здравко Атанасов откри в 25-та минута, а десет минути по-късно Павел Петков отбеляза втория гол.

Това бе най-малкият резултат, с който селекцията на Иван Редовски се наложи над своя съперник. През второто полувреме се игра главно пред вратата на Словакия, но нов гол така и не падна.

На финала България ще играе отново с Германия, който в другия полуфинал се наложи над Франция след продължения и дузпи, редовното време завърши 1-1. Вчера в групата нашите спечелиха срещу Германия с 4-1. Финалът утре е от 15.30 ч.