Баскетболният отбор на Балкан - момчета до 13 години, утре ще играе за бронзовите медали във финалния турнир за тази възраст, който се провежда в Силистра. Тази вечер те отстъпиха в полуфиналната среща пред Вълци Разград с 69-60 (16-13, 14-21, 17-14, 21-12).

Възпитаниците на Виктория Маринова водеха на полувремето с 34-30, като след първата част изоставаха с 13-16. В началото на последната четвъртина тимът от Разград, който значително превъзхождаше в ръстово отношение, обърна резултата в своя полза. Три минути и половина преди края на срещата нашите момчета изравниха 56-56. След това обаче допуснаха нов обрат, стрелбата не им вървеше, направиха и някои грешки и отстъпиха.

Утре в срещата за третото място техен съперник ще бъде  Академик Бултекс 99. Пловдивчани загубиха другия полуфинал от домакините от Доростол с 48-59 (16-17, 14-12, 6-16, 12-14)