Днес в Арена Ботевград в приятелски мач националният отбор на България - юноши до 18 години, победи връстниците си от Северна Македония със 77-59 (28-13, 17-18, 5-15, 27-13). Утре двата тима ще се срещнат още веднъж.

В тази среща българите бяха без Александър Гавалюгов, на когото бе дадена почивка, след като на вчерашната тренировка получи неприятен удар. Младите ни национали започнаха мощно - 10-2 в 3-та минуто, 17-4 в 5-та и 22-9 в 7-та, първата част завърши 28-13 в тяхна полза. На полувремето резултатът бе 45-31.

Българският тим имаше проблеми в третата четвъртина, която загуби с 5-15. Те нямаха кош в първите пет минути, а съперниците им намаляваха изоставането си, като стигнаха до пасив от 3 точки - 47-44 в 27-та минута. След този период резултатът бе 50-46 за България. В последните десет минути нашите национали превъзхождаха, върнаха си двуцифрената преднина, спечелиха частта с 27-13, а с това и срещата със 77-59.

Момчил Кадиев бе най-резултатен с 15 точки, той има и 7 овладени борби.  Теодор Трифонов реализира 11 точки, с 9 е Деян Колев, по 8 вкараха Стефан Михайлов и Стоян Ганев, 7 има Иво Корестилов..

За Северна Македония най-много точки - 16, вкара Ангел Стоянов, с 11 е Марко Лукановски.